Miasto aktywne i zdrowe

1

Powszechna aktywność mieszkańców jest dla nas najważniejsza. Zachęcanie zduńskowolan do ruchu i tworzenie warunków do ich aktywności jest i pozostanie priorytetem miasta.

2

Uzgodniliśmy z okolicznymi samorządami budowę spójnej sieci ścieżek rowerowych. Rowerem będzie można bezpiecznie przemieszczać się po Zduńskiej Woli, ale też łatwo dojechać do Sieradza, Łasku czy Szadku. Na tę inwestycję pozyskaliśmy już fundusze europejskie.

3

Lodowisko to po basenie najbardziej oczekiwana przez zduńskowolan inwestycja sportowa. Pozyskamy rozwiązanie modułowe, które pozwoli nam organizować lodowisko każdej zimy. Dzięki temu będziemy ponosić koszty jego utrzymania tylko w sezonie. Na tę inwestycję pozyskaliśmy już fundusze europejskie.

4

Lodowisko będzie rozstawiane na terenie kempingu, który po planowanej przebudowie będzie miejscem zapraszającym turystów. Kamping i lodowisko dołączą do Strefy Sportów Miejskich, którą dziś tworzą Zduńska Woda, odkryte baseny, tor rowerowy (pumptrack) i właśnie przygotowywane boisko do siatkówki plażowej. Wybudujemy nowy skatepark.

5

Zduńską Wodę i baseny otwarte połączymy w jeden organizm. Dzięki temu latem będzie można korzystać z obu wodnych atrakcji w ramach jednego biletu. Będziemy kontynuować powszechną naukę pływania w szkołach podstawowych.

6

Zbudujemy strzelnicę sportową. To docenienie osiągnięć naszej młodzieży, której chcemy stworzyć doskonałe warunki do rozwoju sportowego. Jednocześnie rozumiemy moment dziejowy, w którym powszechne umiejętności strzeleckie stają się ważnym elementem obrony kraju.

7

Nadal będziemy rozwijać tereny rekreacyjne przy Kępinie. Jeszcze w tym roku na zbiorniku powstanie pomost, przy którym będą mogły cumować kajaki, rowerki wodne i małe łódki.

8

Na terenie Stadionu Pogoni wybudujemy park linowy. Pośród drzew zawisną mosty, tyrolki i siatki. Zaprojektowaliśmy trasy o różnym zróżnicowaniu trudności, by zapewnić rozrywkę osobom w każdym wieku.

9

Będziemy pomagać finansowo i organizacyjnie klubom sportowym, które angażują zduńskowolan. Czujemy się też odpowiedzialni za wsparcie sportu osób niepełnosprawnych.

10

Miejska przychodnia zyska nową siedzibę. Nowoczesny budynek stanie przy ul. Adama Mickiewicza. Będzie przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym. Aktywnie pozyskujemy również nowych lekarzy. Zapewniliśmy już mieszkańcom m.in. dodatkową opiekę onkologiczną.

11

Będziemy rozwijać programy profilaktyczne, w tym zwłaszcza badania przesiewowe w kierunku chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów. Utrzymamy bezpłatne szczepienia dla seniorów.