Miasto przyjazne biznesowi

1

Nieopodal portu przeładunkowego, na obszarze między Karsznicami i Nowym Miastem wytyczymy Nową Strefę Gospodarczą. Rozpoczynamy tu budowę dróg, by uwolnić działki inwestycyjne. Już rozmawiamy z firmami zainteresowanymi stworzeniem na tym terenie swoich zakładów produkcyjnych.

2

„Lokal na start” to nowy program wsparcia małej przedsiębiorczości, w ramach którego po preferencyjnych stawkach będziemy wynajmować lokale usługowe przedsiębiorcom prowadzącym firmy nie dłużej niż trzy lata.

3

Pogłębiamy współpracę ze startupami. Oferujemy innowatorom miejsca do testowania ich rozwiązań, w zamian otrzymując za darmo nowe technologie, które usprawniają działanie miasta i podnoszą jakość życia w nim. Zachęcamy startupy do inwestowania w Zduńskiej Woli.

4

Budujemy markę miasta otwartego na innowacje. Uczestniczymy w międzynarodowych programach rozwojowych, przyciągając do Zduńskiej Woli projekty z całej Europy. Testy biznesowe realizowały u nas m.in. firmy z Portugalii i Ukrainy.

5

Jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziliśmy powszechną naukę programowania. Od 1 września 2023 r. w lekcjach uczestniczą wszyscy uczniowie klas 4-6, a od nowego roku szkolnego nauka obejmie uczniów klas 4-8. Z myślą o ich przyszłości rozpoczynamy starania o stworzenie w Zduńskiej Woli centrum kształcenia akademickiego. Dzięki temu miasto zyska na atrakcyjności biznesowej.

6

Będziemy rozwijać plany zagospodarowania przestrzennego. W ostatnich pięciu latach wyraźnie przyspieszyliśmy prace nad tymi dokumentami. Gwarantują one przedsiębiorcom stabilną sytuację i pomagają w rozwoju biznesu.